13 Mayıs Cumartesi günü Abud Efendi konağı'nda sergi ve performans gösterileriyle başlayan 13. Sharjah Bienali  İstanbul ayağı hız kesmeden devam ediyor. 

Bu akşam Abud Efendi konağı'nda Onur Karaoğlu'nun, ''Düşünüp Söyleyemediğim Şeyler'' performansını 20:00'de izleyebilirsiniz. 

İçimizde bazen eskiden bildiğimiz ama artık unuttuğumuz yerlere tekrar gitmek için karşı konulamaz bir istek olur. Ama sonra oraya doğru yola çıkarsak geçmişte bıraktığımız hayal ve hayaletlerin de peşimize takılacağını düşünemeyiz.

Ilık bir bahar akşamında, dolambaçlı yollardan uzun zamandır unuttukları bir yere yeniden giden iki kişinin çıktığı yolculuk, Minority Stress – Düşünüp Söyleyemediğim Şeyler isimli performans işi. Yolculukta, bedenleri onlara unuttuk sandıkları şeyleri nasıl saklı tuttuğunu hatırlatırken herkesin kaybolduğu o yerde, kalabalığın, başkalarının ve uzağında durdukları şeylerin yanından, arasından geçen yollar bulurlar. Minority Stress – Düşünüp Söyleyemediğim Şeyler unutmayı seçtiğimiz basit soruların mekanla beraber herkes için ortak bir deneyime nasıl dönüşeceğini araştırıyor.

Onur Karaoğlu, İstanbul ve New York’ta tiyatro ve performans işleri yazdı ve yönetti. İşlerinden bazıları: Mark Raso, Utanç, Ali ile Ramazan, Bugün Aşık Olucam. Boğaziçi Üniversitesi’nde performans üzerine ders vermekte ve Masumiyet Müzesi’nin direktörü olarak çalışmakta. Boğaziçi Üniversitesi’ndeki sosyoloji eğitiminin ardından Columbia Üniversitesi’nde tiyatro yönetmenliği alanında yüksek lisans yaptı. 

 

YKV Content:1322