Yücel Kültür Vakfı gönüllüleri tarafından tasarlanan ve her buluşmada bir gönüllü gencin moderatör olduğu çevrimiçi serisi  ''+1 Bilgi'' Gençlik Buluşmaları devam ediyor. Bu seride sanat, teknoloji, girişimcilik, ekonomi vb birçok farklı alanlarda uzman olan gençlerin deneyimlerini soru - cevap diyaloğu şeklinde dinleyeceğiz.

Atıksız Yaşam Ne işe yarar?

Atıksız yaşam, çevre dostu bir yaşam biçimidir ve çevre kirliliğinin azaltılmasına yardımcı olur. Atık oluşumunu en aza indirmek, doğal kaynakların korunmasına ve atıkların geri dönüşümüne yardımcı olur. Aynı zamanda kişisel bir farkındalık sağlar. Tüketiciler ürettikleri atıkların miktarını fark ettikçe, daha az atık üretmeye yönelik adımlar atmaya başlayabilirler. Bu, daha sürdürülebilir bir yaşam tarzı için ilk adımdır.

Kişinin Kazanımları

  • Kişinin daha az malzeme satın almasına ve daha az para harcamasına neden olabilir. Tekrar kullanım, onarım ve geri dönüşüm, yeni ürünler satın almaktan daha ekonomiktir.
  • Daha sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemeye teşvik eder. Daha az atık üretmek, daha az kirletici maddeye maruz kalmak anlamına gelir. Bu da daha sağlıklı bir çevrede yaşamak anlamına gelir.

  • Tüketicilerin çevre sorunlarına karşı daha bilinçli olmalarına yardımcı olur. İnsanlar tükettikleri ürünlerin kaynaklarını daha iyi anlamaya başlar ve daha sürdürülebilir ürünler satın alır.

  • İnsanların kendi kaynaklarını daha iyi yönetebilme ve kendilerine güven duyma yeteneğini geliştirmelerine yardımcı olur. Bu da kişisel gelişimlerini destekler.

  • İnsanların doğal kaynakları korumaya yönelik adımlar atmalarına yardımcı olur. Bu da daha sürdürülebilir bir gelecek için bir adım anlamına gelir.

     

Atıksız Yaşamın Temelleri  konu başlığı çerçevesinde insanların doğal kaynakları korumaya yönelik adımlar atmalarına yardımcı olması, aynı zamanda daha sürdürülebilir bir geleceğe yönelik bir adım atmaları noktasında bizimle deneyimelerini paylaşacak olan ''Ceren Özcan Tatar'' ilk konuğumuz olacak. Etkinlğimiz 30+10 olmak üzere toplamda 40 dakika sürecektir. 

📅 30 Mart Perşembe

​🕗​ 20.00 -20.40

Eğitim çevrim içi olacaktır ve kayıt olanlara e-posta üzerinden, Zoom'a katılım için bağlantı gönderilecektir.
Eğitime katılım ücretsizdir.
Eğitim sonunda ''Katılım Belgesi'' verilecektir.

Önemli: Aşağıdaki Etkinliğe Katıl butonuna tıkladığınızda farklı bir sayfaya yönlendirmezse buraya tıklayarak siteye üye girişi yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra "Etkinliğe Katıl" butonuna tıklayarak eğitimimize kaydolabilirsiniz.

Please login first to join to the event by clicking here.