Robert Kolej Yüksek Okulu (1968 itibariyle Boğaziçi Üniversitesi) mezunu İbrahim Betil, 1994 yılına kadar, Türkiye’de ve yurt dışında çeşitli sınai ve mali kuruluşların, ticari bankaların genel müdürlüğünü ve yönetim kurulu başkanlığını yaptı; kuruculuğunu üstlendi. 1994 yılından sonra ülkede ve yurtdışında eğitim ve sivil toplum çalışmalarıyla ilgilenmeye ve yönetimlerinde bulunmaya devam etti.
Üniversitelerde dersler, seminerler veren; radyo ve TV programları, çeşitli dergi ve gazetelerde köşe yazarlığı yapan İbrahim Betil’in Hafiften Bankacılık isimli bir kitabı da bulunuyor. İstanbul ve Adapazarı Enka Okulları’nın, çeşitli vakıfların ve derneklerin kuruculuğunu ve yönetimini üstlenen İbrahim Betil, Uluslararası Bakalorya Organizasyonu (IB) Dünya Yönetim Kurulu üyeliği ve Avrupa-Ortadoğu-Afrika Bölge danışmanlığını da yapmıştır. Birçok farklı sivil toplum kuruluşunda çalışmalarına devam eden İbrahim Betil ayrıca, sınai ve mali sektörde çeşitli şirketlerde yönetim kurulu üyeliği ve danışmanlık yapmaktadır.

Birçok sivil toplum kuruluşunun kuruluş ve büyüme aşamasında etkin rol almış, bu alanda duayen kabul edilen iş insanı İbrahim Betil, gençler için gönüllülük ve sosyal sorumluluk içerikli bir webinar gerçekleştirecek. Siz de bu keyifli etkinliğe katılmak istiyorsanız aşağıdaki Etkinliğe Katıl butonu ile kaydınızı oluşturabilirsiniz.