Yücel Kültür Vakfı olarak Öğrenme Kulübü sürecinde eğitim ve atölye çalışmalarımıza devam ediyoruz. Öğrenme Kulübü kapsam olarak bütün online eğitim ve atölye çalışmalarında depremden doğrudan ya da dolaylı etkilenen bütün gençlerin katılımına öncelikli olacak şekilde açıktır. Bu online eğitim ve atölye çalışmaları serimiz afette etkilenen gençlerin kapasite gelişimlerini desteklemek amaçlı yeniden kurgulanmıştır. 

Öğrenme Kulübü kapsamında Semih Özbilen, 24 Mart Cuma günü 20.00 - 21.30 saatleri arasında ''Yaratıcı Drama Atölyesi'' çalışmasıyla bizimle birlikte olacak.

➡️ Yaratıcı drama'nın ne olduğunu, tekniklerini ve gerçekleştirme basamaklarını keyifle öğreneceğimiz bu workshop'la özgür ve özgün çalışmalarla "yaşama meydan okuyacağız".

➡️ Bu eğitim ile katılımcıların  kendilerine olan güvenlerini ve problem çözme becerilerini geliştirme, estetik bir yaşam biçimi oluşturabilme, neden-sonuç ilişkisi kurabilme, yaratıcılığın ve hayal gücü kullanarak yeni fikirler üretmeleri teşvik edilmektedir.

 

Kimler katılabilir? 

Kendi potansiyelini keşfederek konfor alanından çıkıp eyleme geçmek isteyen  18 -30 yaş arası herkes katılabilir.

 

📅​ 24 Mart Cuma

🕗​ 20.00 - 21.30

Eğitim çevrim içi olacaktır ve kayıt olanlara e-posta üzerinden, Zoom'a katılım için bağlantı gönderilecektir.

Eğitime katılım ücretsizdir.

Eğitim sonunda ''Katılım Belgesi'' verilecektir.

 

Semih Özbilen Kimdir?

2018 yılında Kocaeli Üniversitesi Yaratıcı Drama Eğitmenliği programını tamamladım. Sakarya Sosyal Gelişim Merkezi'nde yaratıcı drama eğitmeni olarak çalışmaktayım. Şimdiye kadar İHH, TOÇEV, YAŞÖM gibi kuruluşlarda gönüllü yaratıcı drama eğitmenliği yaptım. Onur Ünlü, Derviş Zaim ve Selman Kılıçaslan gibi senaristlerden yazarlık eğitimleri aldım. 2017 Yılında sanat endüstrisindeki fırsat eşitsizliklerini ele alan "Sahte Sanatları" isimli bir vodvil tiyatro oyunu yazdım. Sahte Sanatları eserim Google Play Kitaplar'da 17 ülkede 100 binden fazla okuyucuya ulaştı. 2019 Yılında Kibarlar Ülkesi adında çocuklara kibar olmanın güzelliklerini anlatan interaktif çocuk tiyatro oyunu yazdım ve oynamaya başladım. Kibarlar Ülkesi ile turne yaparak binlerce çocuğa oyunu ulaştırdık. Yerel ve ulusal bir çok yaratıcı drama projesinde yer alıyorum. 2022 Yılında Kuzey Makedonya'da "Theater As Tool Of Intercultural Learning" , Polonya'da "Battle For Ethnic Equailty Project (BEE)" sanat projelerinde yer aldım. Wrocław şehrinin CUKR gösteri merkezinde uluslarası bir tiyatro oyununda performans sergileyerek ülkemizi temsil ettim. 2020 Yılında özgün ve özgür yaratıcı dramayı herkese ücretsiz ulaştırmak için Yaratıcı Drama Harekatı girişimini hayata geçirdim. Birçok çocuk kulübünde drama danışmanlığı ve sunuculuk yapmaktayım. Hedefim inandığım sanatı yaparak, özgün ve özgür yaratıcı drama çalışmalarını insanlara ulaştırmak, bu atmosferde hayal güçlerini esnetebilecekleri, yaşayarak öğrenebilecekleri alanlar yaratabilmek.

Önemli: Aşağıdaki Etkinliğe Katıl butonuna tıkladığınızda farklı bir sayfaya yönlendirmezse buraya tıklayarak siteye üye girişi yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra "Etkinliğe Katıl" butonuna tıklayarak eğitimimize kaydolabilirsiniz.

Please login first to join to the event by clicking here.