Hadi hep birlikte bir hayal kuralım. Bastığınız her topraktan mutluluk filizlenen bir ülke düşünün. Sınırlarını siz çizin ve içini istediğiniz şeyle doldurun. Çok derinlere gittiğinizi biliyoruz. Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nun sahneye taşıdığı “Seni Seviyorum Türkiye”, tam bu noktada bizi mercekle bile görünmeyecek bir hikayenin içine sürüklüyor ve cevapları birlikte bulmamıza yardımcı oluyor.

Gözlerimizi beş kişinin yollarını kesiştiren İstanbul’daki bir çamaşırhanede açıyoruz. Ülkenin günü gününü tutmayan koşulları içinde kendine bir yer ve var olma nedeni arayan bu beş kişi, çamaşırhanede geçirdikleri süreçte tahammülün ve baş etmenin sınırları içinde gezinerek önümüze bir boy aynası koyuyor.

“Seni Seviyorum Türkiye”, bugüne ait sıfır noktasından hikayeler anlatarak bizlere yeni sorular sordurmanın peşinden gidiyor. Yaşadığın ülkede kendini görünür kılabilecek, Açıkhava’yı hayatın bir parçasına dönüştürecek bu oyun, tiyatronun birleştirici gücü ve coşkulu özü ile geleceğe yeni bir bakış atmamızı sağlayacak.

Yazan: Ceren Ercan
Yöneten: Yelda Baskın
Oynayanlar: Alican Yücesoy, Damla Karaelmas Gökhan, Defne Şener Günay, Emre Koç, İrem Sultan Cengiz

Tek perde yaklaşık 90’ sürer.

Etkinlik Mekanı: Enka Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu

Etkinlik Saati: 21:15